O galerii


Internetowa galeria ecki powstała  na bazie rodzinnych zbiorów dzieł sztuki. Ta unikatowa kolekcja malarstwa, grafik i litografii,  zgromadzona w latach 2000-2011 zawiera prace stworzone między innymi podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Zelwa”. W centralnym punkcie największych lasów Europy – w Augustowskiej Puszczy, Maria Rukszto Chmielecka i Wojciech Chmielecki przy współpracy z Polskim Związkiem Artystów Plastyków oraz Ambasadą Litwy organizowali przez 11 lat plenery malarskie, które ściągały artystów między innymi z Litwy, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Rosji i Polski. Co roku do małej, przygranicznej wioski Zelwa przybywali artyści – malarze żeby w ciszy i spokoju tworzyć i wymieniać doświadczenia kulturowe.

Dzisiaj, w naszej galerii możecie Państwo obejrzeć ponad 500 prac o bardzo zróżnicowanej tematyce i różnorodnych stylach i technikach. Na liście twórców znajduje się wiele nazwisk znanych i cenionych zarówno w Polsce jak i na świecie. Część z prezentowanych tutaj prac była pokazywana na wystawach w galeriach w Warszawie, Suwałkach i Wilnie. Duża część prac jest również skatalogowana w wydawanych co roku katalogach poplenerowych „Zelwa”.

Istnieje możliwość zakupu wybranych dzieł prezentowanych w naszej galerii. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani kupnem prosimy o kontakt.
Nie prowadzimy sprzedaży internetowej, ani stacjonarnej, a jedynie umożliwiamy kontakt z właścicielami kolekcji.
Ceny dzieł są uzgadniane indywidualnie przez właścicieli.

Galeria ecki nie bierze odpowiedzialności za informacje podane w notkach biograficznych artystów. Wszystkie informacje o twórcach były przygotowane w oparciu o przesłane przez nich biografie oraz o informacje zawarte na stronach internetowych artystów.

Zapraszamy serdecznie do oglądania.